| | |Menu główne
zaslepka

Nowa wersja systemów Vault Workgrup i Professional 2015

Autodesk w ramach udoskonalania swoich produktów opublikował nową wersję systemów Vault Workgrup i Professional 2015. Edycja została oznaczona sygnaturą R2.  Zmiany objęły min. zarządzanie elementami, listami materiałowymi, udoskonalono narzędzie „Kopiuj model”, oraz wprowadzono zupełnie nowego klienta Vault Office

 • Zarządzanie cyklem życia elementów.
  Użytkownicy mogą teraz korzystać z wielu schematów zarządzania cyklem życia elementów, na wzór dotychczasowego rozwiązania do zarządzania cyklem życia opartego na plikach.
  1_500Można także bardziej szczegółowo definiować politykę dostępu do elementów w zależności od stanu w jakim się znajduje.
  2
 • Usprawnienia dotyczące list materiałowych (BOM).
  Rozszerzono możliwości okna zarządzania BOM. Pojawiły się nowe właściwości opisujące poszczególne pozycje listy materiałowej. Listę kolumn możemy łatwo dostosować do własnych potrzeb.
  3
 • Narzędzie Kopiuj model.
  W omawianej edycji Vault`a narzędzie to zostało przemodelowane od podstaw. Otrzymało zupełnie nowy interface i funkcje.
  4Od teraz użytkownicy mogą korzystać ze schematów numerowania plików już na etapie definiowania kopiowania plików. Możliwe jest kopiowanie także w oparciu o foldery. Dla podniesienia wydajności wszystkie operacje są wykonywane na serwerze, a nie jak wcześniej, na stacji klienckiej. Uaktualnienie zespołu dokonywane jest podczas pierwszego pobrania.
 • Klient Vault Office
  Najbardziej spektakularną zmianą jest nowy klient Office. Do tej pory użytkownicy posiadający licencję Office mogli korzystać z klienta WEB gdzie posiadali pewne możliwości modyfikacji plików. W tej chwili do dyspozycji jest pełny, instalowany klient Office.
  5_500Korzystając z niego, użytkownicy spoza działu konstrukcyjnego, którzy nie używają aplikacji CAD mogą definiować i uczestniczyć w procesach zatwierdzania, tworzyć i modyfikować pliki i elementy, listy materiałowe… itd. Aplikacja oczywiście integruje się z MS Office. Praktycznie jedyną różnicą pomiędzy nim, a pełnym klientem Vault Professional/Workgroup jest brak integracji z CAD.

Dowiedz się więcej
Skontaktuj się z naszymi specjalistami: