| | |Menu główne

Międzykontynentalna praca grupowa konstruktorów w grupie Kopex – wdrożenie Autodesk Vault Professional

Zespół konstruktorów Wamag S.A. w Katowicach, będący w 2011 oddziałem macierzystej, wałbrzyskiej firmy, wchodzącej w skład Grupy Kopex, współpracuje z Kopex Waratah z Australii.

Konstruktorzy zespołu zajmują się projektowaniem kombajnów chodnikowych na potrzeby górnictwa głębinowego….

Zespół Wamag Katowice był od lat pod opieką specjalistów AutoR-a, którzy wspomagali proces wdrażania i eksploatacji systemu projektowania inżynierskiego, opartego na oprogramowaniu Autodesk Inventor oraz Vault.

Latem 2011 roku podjęta została decyzja o zakupie i wdrożeniu Vault Professional, zlecenie otrzymała firma AutoR. Decyzja o wyborze firmy wdrażającej została podjęta na podstawie pozytywnych referencji wewnątrz Grupy Kopex oraz była naturalnym następstwem wieloletniej współpracy.

Założeniem projektu wdrożeniowego było uporządkowanie i usystematyzowanie systemowych procesów obiegu i zatwierdzania dokumentacji. System miał też pozwalać na wspólny dostęp do zatwierdzonej dokumentacji służbom produkcyjnym w wałbrzyskim Wamagu oraz w Kopex Waratah (Australia).

Wdrożenie w ramach tych założeń zakończone zostało na przełomie roku 2011/2012. Zbiegło się ono z włączeniem oddziału Katowickiego Wamag, a tym samym zespołu konstruktorów kombajnów chodnikowych, w struktury ZZM S.A.

W efekcie tych zmian firma AutoR została dodatkowo poproszona o dostosowanie na potrzeby zespołu zaimplementowanych procedur do uwarunkowań panujących w ZZM –  prace te zostały zakończone w marcu tego roku.