| | |Menu główne

Autodesk NavisWorks 2015

Autodesk Navisworks 2015 – głównymi obszarami działania programu są projekty modelowania i kompleksowej analizy. Programy Autodesk Navisworks Simulate, Autodesk Navisworks Manage i Autodesk Navisworks Freedom zawierają funkcje modelowania i optymalizacji harmonogramów budowy, identyfikowania i rozwiązywania konfliktów przestrzennych oraz innych potencjalnych problemów.

Narzędzia zawarte w produktach rodziny Navisworks pozwalają zespołom projektowym pracować harmonijnie i efektywnie.

Autodesk Navisworks dostarcza informacje o projekcie w czasie rzeczywistym, przy jednoczesnym utrzymaniu skutecznej koordynacji 3D, 4D planowania, fotorealistycznych wizualizacji, symulacji dynamicznej i dokładną analizę.

Model projektu tworzony jest poprzez integrację informacji projektowych i budowlanych, wliczając zaawansowany model informacji o budynku, prototypy cyfrowe i szczegółowe dane o przedsiębiorstwie.

Poprzez testowanie projektów w Autodesk Navisworks, można osiągnąć poprawę współpracy i wymiany informacji, które pozwalają przejść do rozwiązywania problemów pojawiających się w projektowaniu i budownictwie.

Rozwiązania Autodesk® NavisWorks® pozwalają projektantom, konstruktorom, architektom, wspólnie tworzyć model informacji o prowadzonym projekcie (planowanie, wizualizacja, symulację i dokładne analizy). Pozwala on udostępniać, łączyć, przeglądać i dopracowywać szczegółowe trójwymiarowe modele projektowe w dowolnym rozmiarze i formacie. Może, np stanowić podstawę obiegu prac nad tworzeniem modelu informacji o budynku (BIM), czy też danej konstrukcji lub komponencie.

 

Autodesk NavisWorks Manage

Jako program do przeglądania i analizy projektów wspiera inteligentne projekty bazujące na modelach 3D włącznie z harmonogramowaniem, wizualizacją i narzędziami współpracy grupowej jak również oferuje zaawansowane możliwości wykrywania kolizji.

Oprogramowaniem zapewnia narzędzia potrzebne do sprawnego prowadzenia projektów. Dotyczy to możliwości podglądu niemal wszystkich typów modeli, tworzenia dokładnych kopii wzorów, budowy harmonogramów, wychwytywania sprzecznych zależności w obiekcie.

Aplikacja posiada wbudowane rozwiązania zawarte w NavisWorks: Simulate, dzięki czemu stanowi kompletne narzędzie do kontrolowania i zarządzania projektem. Konsekwentne i skoordynowane tworzenie modelu informacji o obiekcie ma znaczny wpływ na usprawnienie pracy całego zespołu, zmniejszając tym samym straty oraz zwiększając wydajność firmy. Dzięki skutecznej identyfikacji, kontroli i raportowaniu potencjalnych nieprawidłowości w trójwymiarowych modelach projektowych, ogranicza błędy ręcznego sprawdzania oraz eliminację problemów na etapie planowania.

Najważniejsze możliwości:

  • Integruje w pojedynczym projekcie, zarówno duże jak i małe zestawy danych z najważniejszych formatów używanych do modelowania i skanowania 3D, celem wykrywania i zarządzania kolizjami.
  • Oferuje potężne narzędzia wyszukiwania, nawigacji i wyświetlania, wspierające wykrywanie bezpośrednich i pośrednich kolizji.
  • Zapewnia kompleksowy monitoring i narzędzia do pracy, dzięki którym można zgłaszać i śledzić zidentyfikowane problemy aż do rozwiązania.
  • Posiada wszystkie możliwości dostępne w ramach pakietu Autodesk® Navisworks® Simulate

 

Autodesk® Navisworks® Simulate to program do przeglądania projektów wspierający inteligentne projekty bazujące na modelach 3D włącznie z harmonogramowaniem, wizualizacją.

Aplikacja ta oferuje precyzyjne replikację wzorów i dokładne modelowanie 4D harmonogramów budowy, kompletną ocenę oraz weryfikację materiałów i tekstur, odpowiednią do prowadzonego projektu.

Autodesk NavisWorks Simulate znacznie poprawia wizualizację projektu w czasie rzeczywistym, ułatwia wykonanie animacji oraz dynamicznego powiązania modelów 3D do harmonogramu projektu. Dodatkowo pomaga w procesie projektowania, poprzez tworzenie kompletnych, przejrzystych założeń koncepcyjnych.

Oprogramowanie to umożliwia prezentację przyszłych wyników projektu, poprzez interaktywne, realistyczne opracowanie renderingu modeli 3D, wraz z symulacją zastosowania poszczególnych materiałów, tekstur i świateł. Dzięki temu można zobaczyć model na każdym etapie procesu projektowego, redukując błędy, poprawiając jakość oraz oszczędzając czas i pieniądze.

Najważniejsze możliwości:

  • Wspiera tworzenie jednolitych, skoordynowanych projektów w celu ułatwienia współpracy, zachęcając do niej poprzez naukę i pomoc mającą na celu zapewnienie platformy wielobranżowej współpracy
  • Zapewnia kompleksowy zestaw narzędzi do oznaczania, przeglądu i komentowania, wspierając współpracę pomiędzy wszystkimi branżami projektowymi
  • Dostarcza kompleksowe narzędzia i rozwiązania API i integracji danych pomagając stworzyć graficzny portal przeznaczony dla łatwego intuicyjnego dostępu i wymiany wszystkich danych projektowych

Dowiedz się więcej
Skontaktuj się z naszymi specjalistami: