Kalkulator ROI

Kiedy zacznę zarabiać?

Powyższy kalkulator zwrotu z inwestycji pomoże Ci wstępnie oszacować czas, po którym Twoja inwestycja zacznie przynosić zyski oraz określić stopę tego zysku. Zaznaczamy, że kalkulator ma charakter poglądowy i nie służy do „twardych” ocen biznesowych.
UWAGA: wartości liczbowe w kalkulatorze, jakie widzisz wstępnie, mają jedynie charakter przykładowy. Zanim przejdziesz do własnych analiz, zachęcamy do zapoznania się z kilkoma zdaniami wprowadzenia:

Ciąć etaty, czy intensywnie działać?

Podstawowym efektem inwestycji w system projektowania inżynierskiego jest zazwyczaj wzrost produktywności inżynierskiego zespołu projektowego. Fakt ten może być dyskontowany biznesowo poprzez:

 • (A) zmniejszanie ilości zatrudnianych inżynierów – projektantów
 • (B) zwiększanie zysków firmy z działań na rynku.

Część firm preferuje model (A). Z prostego względu – to najłatwiejsze rozwiązanie, o gwarantowanym „tu i teraz” efekcie.  Ale czy na pewno redukcja budżetu płac zespołu projektowego, a w praktyce redukcja zasobów kadry inżynierskiej, jako jedyne rozwiązanie, jest wyjściem biznesowo najlepszym?

4 pytania, które powinieneś sobie zadać!

Przyjrzyjmy się, dodatkowym efektom modelu (A):

1. Zwrot w modelu (A) jest równy zmniejszeniu płac. Im mniej zarabia konstruktor, tym mniej jesteś w stanie zaoszczędzić.

2. Model (A) w wydaniu „czystym” to taka redukcja kadry, aby produktywność „odchudzonego” zespołu projektowego została zachowana na poprzednim poziomie. Wobec takich perspektyw, czy kadra będzie wystarczająco dopingowana do wzrostu produktywności?

3. Co się stanie, jeśli pojawi się pilna potrzeba zwiększenia produktywności projektowania? Zespół łatwo i szybko można zredukować, lecz czy równie łatwo i szybko można go zwiększyć?

4. Po redukcji kadry na stanie firmy pozostają zasadniczo nietransferowalne, zakupione w ramach inwestycji licencje nadmiarowe… Czy stać cię na inwestycję w oprogramowanie, które nie będzie zarabiać?

Inwestuj by się rozwijać, a nie stać w miejscu!

Ze względu na przedstawione zagrożenia, nasz kalkulator skonstruowany jest, w prezentowanej wersji, na modelu (B).

Stosując nasz kalkulator, stajesz przed wyzwaniem, jak szacunkowo przekłada się u Ciebie wzrost produktywności projektowania na zyski firmy, płynące z osiąganych tą drogą efektów rynkowych.

Firma nie rozwija się skutecznie jedynie przez zmniejszanie kosztów kadry jako takich, dodatkowo, szczególnie w Polsce, relatywnie niskich. Rozwój strategiczny firmy, poza redukcją kosztów, następuje głównie poprzez wzrost rynkowych przychodów i ilości oraz wartości Klientów.

Zapraszamy raz jeszcze do wstępnych analiz z wykorzystaniem naszego kalkulatora. Jeśli będziesz potrzebował pogłębionych analiz, uwzględniających inne czynniki, jak np. efektywność wdrożenia oraz utrzymania systemu, napisz lub zadzwoń:

@: wdrozenia@autor.com.pl
T: 22 675 99 11

Recent Posts

AutoCAD 2016 – już dostępny !

autor_autocad

Zaprojektuj każdy szczegół .

Twórz oszałamiające projekty 2D i 3D z oprogramowaniem AutoCAD® 2016. Aplikacja AutoCAD, dostępna we wszystkich pakietach Autodesk Design Suite, przyspiesza projektowanie i dokumentowanie pracy, której wyniki można bezpiecznie udostępnić za pomocą technologii TrustedDWG. Zaktualizowany nowoczesny interfejs usprawnia proces projektowania, a zwiększenie wydajności pozwala przyspieszyć przeprowadzanie procesów roboczych. Szybkie otwieranie nowych i istniejących rysunków za pomocą karty Nowy, wizualny dostęp do biblioteki rysunków za pomocą galerii na wstążce i łatwe wyszukiwanie narzędzi za pomocą nowego okna pomocy.. Continue reading

 1. Autodesk Platinum Partner Comments Off on Autodesk Platinum Partner
 2. Nowa wersja systemów Vault Workgrup i Professional 2015 Comments Off on Nowa wersja systemów Vault Workgrup i Professional 2015
 3. Nowe opcje Subskrypcji Autodesk Comments Off on Nowe opcje Subskrypcji Autodesk
 4. Prodas v 3,5 Comments Off on Prodas v 3,5
 5. Zamów bezpłatny pokaz Autodesk Vault 2015 Comments Off on Zamów bezpłatny pokaz Autodesk Vault 2015
 6. Powiadomienie dot. zmian w zakresie zasad aktualizacji Comments Off on Powiadomienie dot. zmian w zakresie zasad aktualizacji
 7. Czy korzystasz ze wszystkich możliwości Autodesk w ramach subskrypcji? Comments Off on Czy korzystasz ze wszystkich możliwości Autodesk w ramach subskrypcji?
 8. Prochem buduje z BIM Comments Off on Prochem buduje z BIM
 9. Autodesk Product Design Suite 2015 Comments Off on Autodesk Product Design Suite 2015
 10. Autodesk Simulation Mechanical 2015 Comments Off on Autodesk Simulation Mechanical 2015
 11. Autodesk Simulation Moldflow 2015 Comments Off on Autodesk Simulation Moldflow 2015
 12. Autodesk Simulation CFD 2015 Comments Off on Autodesk Simulation CFD 2015
 13. Autodesk Vault 2015 Comments Off on Autodesk Vault 2015
 14. AutoCAD Electrical 2015 Comments Off on AutoCAD Electrical 2015
 15. AutoCAD Mechanical 2015 Comments Off on AutoCAD Mechanical 2015
 16. Autodesk NavisWorks 2015 Comments Off on Autodesk NavisWorks 2015
 17. Autodesk Alias Design 2015 Comments Off on Autodesk Alias Design 2015
 18. Autodesk Inventor 2015 Comments Off on Autodesk Inventor 2015
 19. AutoCAD Inventor LT Suite 2015 Comments Off on AutoCAD Inventor LT Suite 2015
 20. AutoCAD LT 2015 Comments Off on AutoCAD LT 2015
 21. Międzykontynentalna praca grupowa konstruktorów w grupie Kopex – wdrożenie Autodesk Vault Professional Comments Off on Międzykontynentalna praca grupowa konstruktorów w grupie Kopex – wdrożenie Autodesk Vault Professional
 22. Szkolenie Autodesk Vault Comments Off on Szkolenie Autodesk Vault
 23. Szkolenia Autodesk Inventor Comments Off on Szkolenia Autodesk Inventor
 24. Szkolenia AutoCAD Electrical Comments Off on Szkolenia AutoCAD Electrical
 25. Szkolenia AutoCAD Mechanical Comments Off on Szkolenia AutoCAD Mechanical
 26. Szkolenia AutoCAD Comments Off on Szkolenia AutoCAD
 27. Wdrożenie oprogramowania Autodesk Vault w firmie Siemens Sp. z o.o. Biuro Regionalne w Elblągu Comments Off on Wdrożenie oprogramowania Autodesk Vault w firmie Siemens Sp. z o.o. Biuro Regionalne w Elblągu
 28. Zarządzanie dokumentacją – największe wdrożenie systemu Autodesk Productstream w Polsce Comments Off on Zarządzanie dokumentacją – największe wdrożenie systemu Autodesk Productstream w Polsce
 29. Trójwymiarowe projektowanie maszyn i urządzeń dla górnictwa w Tagor Comments Off on Trójwymiarowe projektowanie maszyn i urządzeń dla górnictwa w Tagor
 30. Autodesk INVENTOR w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia Comments Off on Autodesk INVENTOR w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia
 31. Sygnalizatory uliczne LED dla Dialight-Garufo Comments Off on Sygnalizatory uliczne LED dla Dialight-Garufo
 32. Wdrożenie w ALSTOM Power Comments Off on Wdrożenie w ALSTOM Power
 33. Projekty dla SKW Zgorzelec Comments Off on Projekty dla SKW Zgorzelec
 34. Zakład Maszyn Górniczych Glinik (AIS, sprzęt, manipulatory CadMan…) Comments Off on Zakład Maszyn Górniczych Glinik (AIS, sprzęt, manipulatory CadMan…)
 35. Wdrożenie w Hucie Stalowa Wola Comments Off on Wdrożenie w Hucie Stalowa Wola
 36. Trzeci wpis Comments Off on Trzeci wpis
 37. Drugi wpis Comments Off on Drugi wpis
 38. Pierwszy wpis Comments Off on Pierwszy wpis
 39. Wdrożenie oprogramowania Autodesk Vault Manufacturing w TAGOR S.A. Comments Off on Wdrożenie oprogramowania Autodesk Vault Manufacturing w TAGOR S.A.